Termiškai užtemdomos žaliuzės – kas tai yra ir kodėl jos tampa vis populiaresnės?

« Grįžti į tinklaraštį

Nors visi džiaugiamės gražiu, saulėtu oru, entuziazmas dingsta tuo pat metu, kai sužinome, kad toks oras mums trukdo normaliai funkcionuoti. Kalbėdami apie žalingą saulės poveikį mūsų gyvenimui akcentuojame apsaugos nuo UV spinduliuotės svarbą. Tačiau ne tik tai gali būti rimtas iššūkis. Žmonės, kurių langai yra pietinėje pusėje, puikiai žino, kokia didelė problema yra saulės šviesa svetainėje ar biure. Laimei, nors tai nėra iššūkis, kurio negalima nuvertinti, jo taip pat negalime įveikti. Į pagalbą ateina šiluminės užtemimo ritininės žaliuzės, jos taip pat turi keletą kitų privalumų.

Termo užtemimo žaliuzės – kas tai?

Kai į jas žiūrime mažiau dėmesio, gali kilti problemų atskiriant užtemdinamas termo žaliuzes nuo klasikinių medžiagų modelių. Tai vargu ar stebina, nes iš pirmo žvilgsnio jie atrodo vienodai. Jie gaminami iš klasikinių medžiagų audinių ir nors iš pavadinimo kyla užtemdymo funkcija, gali būti įvairių, dažnai gana ryškių atspalvių.

Taigi koks skirtumas, dėl ko šie modeliai yra populiariausi tarp pirkėjų? Atidžiai pažvelgus į termo užtemdančius roletus greitai pamatysite, kad jie susideda ne iš vieno, o iš dviejų medžiagos sluoksnių. Būtent antrasis iš jų atrodo ypač įdomus, nes kitoje lango uždangalo pusėje yra plonas, sidabrinis aliuminio sluoksnis. Būtent jo buvimas prisideda prie to, kad šiluminių ritininių žaliuzių savybės nėra tokios pačios kaip klasikinių medžiagų modelių savybės.

Mažiau saulės patalpoje – svarbiausias termo roleto privalumas

Namų ūkiams dažniausiai nepatinka situacija, kai patalpose, kuriose jie gyvena, yra pusiau tamsa. Tačiau tie patys žmonės atkreipia dėmesį ir į tai, kad nedirbate ir ilsitės patogiomis sąlygomis, kai saulė akina, atsispindi nuo monitoriaus ar televizoriaus ekrano. Tačiau dėl šiluminių ritininių žaliuzių ši problema gali būti lengvai išspręsta.

Termiškai užtemdančios žaliuzės turi ir privalumą, kad sumažina butų perkaitimo riziką. Ir žmonės su langais į pietus, ir tie, kurie pritaikė palėpę, gali patvirtinti, kad šiluminės sąlygos tokiose patalpose gali būti siaubingos. Jau vėlyvą pavasarį ten pradeda viešpatauti nepakeliamas karštis, besitęsiantis iki ankstyvo rudens. Deja, gerai apšviestos patalpos ne tik greitai įšyla, bet ir gana lėtai praranda šilumą. Dieną jose sėdėti sunku, bet naktį taip pat gali kilti problemų. Šiluminių langinių, kaip šios problemos sprendimo priemonės, įvertinimai skiriasi. Tačiau galime sutikti informacijos, kad tai langų uždangalai, kurie sumažina patalpų šildymo riziką nuo saulės spindulių iki 90 procentų.

Šiluminės užtemimo žaliuzės ir šildymo išlaidos

Investuodami į modernius langų užvalkalus, siekiame, kad jie būtų ne tik vizualiai patrauklūs. Mums vis aktualiau, kaip jie gali sumažinti šilumos energijos sąnaudas šildymo sezono metu. Jau esame įpratę, kad šiuo atžvilgiu galime tikėtis didelės naudos. Apie jas galime kalbėti ir termiškai užtemdančių žaliuzių naudojimo kontekste.

Šiluminės roletai pagal savo pavadinimą prisideda prie to, kad langų, ant kurių jie yra, šilumos izoliacija yra padidinta. Dėl to galime tikėtis sumažinti šilumos kiekį, kuris išeina iš patalpos į lauką. Lyg to būtų maža, specifinė roletų konstrukcija prisideda prie to, kad šalto oro prasiskverbimas į vidų yra ribotas. Tai leidžia jį efektyviai šildyti ir, jei reikia, palaikyti pastovią temperatūrą. Pastarasis turi didelę reikšmę šiuolaikinių šildymo prietaisų veikimui. Jie orientuoti į tinkamo lygio šilumą. Prie to, kad šie įrenginiai dirba intensyviau, generuoja didesnes sąnaudas nei anksčiau, prisideda ne tik nekokybiški langai, bet ir nepatikimi roletai. Orientuodamiesi į kokybiškas šilumines roletus, galite bent netiesiogiai ne tik sumažinti sąskaitas už šildymą, bet ir prisidėti prie to, kad šildymo įrenginiai efektyviai veiktų ilgiau.

rolety-22022023.jpg (49 KB)

Dienoraštis

Taip pat patikrinkite

Visi straipsniai ir patarimai »