Madingos langų užvalkalų spalvos – 2023 metų spalvų tendencijos

« Grįžti į tinklaraštį

Nepriklausomai nuo to, ar renkamės roletus, roletus ar užuolaidas, vienas dažniausiai užduodamų klausimų yra apie jų spalvas. Nesunku atspėti, kad ne kiekvienas atspalvis vienodai patrauklus. Tad pats metas atsakyti į klausimą, kaip išsirinkti tinkamą langų uždangalų spalvą. Taip pat verta susipažinti su naujausiomis tendencijomis, o jų dėka sužinosite, kokie spalvų pasiūlymai gali būti laikomi madingiausiais 2023 m.

Langų uždangalų spalva – svarbiausi klausimai

Nepriklausomai nuo to, ar įrenginėjame pirmąjį butą, ar į jau išpuoštą interjerą pristatome langų uždangalus, pirmiausia reikėtų nustatyti kambario spalvų paletę. Šioje vietoje verta pabrėžti, kad nėra vienos rekomendacijos dėl spalvų paletės sudėties. Šiuo metu ypatingo dėmesio nusipelno iš vienos spalvos atspalvių sudaryta paletė, kartais dar vadinama monochromatinių spalvų palete. Taip pat madingos panašių spalvų paletės, atsirandančios viena šalia kitos spalvų ratuke, ir viena kitą papildančios paletės, ty tos, kurios spalvų ratuke yra viena prieš kitą. Įdomus sprendimas taip pat yra neutralių spalvų naudojimas, ty grupė, kuriai priklauso pilkos, baltos ir smėlio spalvos atspalviai. Spalvų paletės kūrimas – tai būdas nustatyti, kurie atspalviai nekalbami, o į kuriuos verta sutelkti dėmesį. Dažnai ši procedūra lemia ir kiek radikalesnius kambario pokyčius.

Kai žinome, kokios spalvos naudojamos mūsų interjere, mūsų laukia dar vienas svarbus klausimas. Dažnai galime išgirsti, kad langų uždangalų spalvos turėtų atitikti kitus atspalvius juos supančioje aplinkoje. Tačiau ne visi žino, apie kokius elementus mes kalbame. Čia padės žinios apie pastovumą ir kintamumą interjero dizaino kontekste. Tvarkydami kambarį dažniausiai nemanome, kad jis nepasikeis. Atvirkščiai, esame įsitikinę, kad laikui bėgant norėsime jai pristatyti naują sprendimą. Tačiau mūsų poreikiai šioje srityje tenkinami ribotai. Keičiame vazas, antklodes ir pagalves, karts nuo karto keičiame ir paveikslėlius ant sienų, staltiesę. Tačiau vengiame per dažno sofos komplekto ar kitų baldų keitimo, žinodami, kad toks sprendimas gali būti per didelė našta ir mūsų biudžetui. Tad jei galvojame, kokius interjero elementus derinti prie langų uždangalų spalvos, pirmiausia koncentruokimės į sienas, grindis ir baldus.

Langų uždangalai – į ką atkreipti dėmesį ieškant tinkamos spalvos?

Nesunku atspėti, kad vaikymasis tik mada ieškant įdomiausių atspalvių langų uždangalų mums nebūtinai turi būti geras. Tendencijos keičiasi greitai, o šiandien kaip itin patrauklios apibūdinamos spalvos po kurio laiko suvokiamos kaip ne itin madingos. Tikrai nerekomenduojama siekti atspalvio, kurio mes nemėgstame vien dėl to, kad šiuo metu jį propaguoja kone kiekvienas žaliuzių ir roletų gamintojas. Tiesą sakant, to nereikia. Ieškodami tobulo langų uždangalų atspalvio, galite siekti daugiau praktinių tikslų nei poreikis vaikytis madą.

Ieškant patrauklių spalvų langų vaizdų, verta pirmiausia sau užduoti klausimą, kokiu tikslu nusprendžiame žengti tokį žingsnį. Juk kiekvienas atspalvis ir kiekvienas tonas turi savo specifines savybes ir panaudojimą. Jei norime pagražinti interjerą, galime rinktis iš medžio, bambuko ir natūralių audinių. Bambukas taip pat gali būti puiki idėja, jei interjeras mums atrodo pernelyg monotoniškas ir norisi stipresnio akcento. Verta pabrėžti, kad žaliuzių spalva nebūtinai turi būti identiška lango rėmo spalvai. Taip pat visai nesakoma, kad idealus variantas bus žaliuzes išlaikyti sienų spalvos. Žinoma, tokios procedūros turi nemažą būrį šalininkų, jau vien dėl to, kad jos optiškai padidina interjerą. Tačiau jie nėra taisyklė ir neturėtų būti vertinami kaip tokie.

Madingos langų uždangalų spalvos – venkite šių klaidų!

Kaip jau minėta, dažniausia klaida – pasidavimas madai, net kai nesame įsitikinę, kad mums patinka tam tikras atspalvis. Tačiau tai yra viena iš nedaugelio spąstų, su kuriais turime atsižvelgti. Daugelis žmonių taip bijo atspalvių nesuderinamumo, kad dažnai langų uždengimui renkasi neutralias spalvas, nors visoje patalpoje nėra kitų spalvų, išskyrus neutralias. Toks interjeras tikrai saugus, tačiau sunku nesutikti su tuo, kad jis ir gana nuobodus. Kalbant apie dažnas klaidas, verta turėti omenyje ir tai, kad ta pati spalva gali atrodyti kiek kitaip, priklausomai nuo to, kokiomis kryptimis yra langai kardinalių krypčių atžvilgiu. Taip pat verta prisiminti, kad konkretaus atspalvio suvokimas gali skirtis priklausomai nuo to, kokia medžiaga buvo naudojama lango uždangai gaminti.

Dienoraštis

Taip pat patikrinkite

Kaimiškos langų apsaugos

Kaimiškos langų apsaugos

Kaimiškas stilius pirmiausia siejamas su kaimo namo, esančio gražioje ir žalioje vietoje, atmosfera. Šiek tiek kaip šventinis atvirukas....

Daugiau »

Visi straipsniai ir patarimai »