Kaip geriau išsimiegoti miegamajame įrengus dienines ir naktines žaliuzes

« Grįžti į tinklaraštį

Statistika apie miego svarbą žmogaus gyvenime nepalieka jokių abejonių, koks jis svarbus. Apskaičiuoti skaičiavimai rodo, kad miegame 25–35 procentus savo gyvenimo. Taigi, jei norime gyventi apie 80 metų, net 25 iš jų praleisime lovoje. Turint tai omenyje, stebėtina, kad miegui neteikiame tiek daug reikšmės, kiek turėtume.

Kodėl miegas svarbus?

Nors miegant mūsų aktyvumas sumažėja, todėl sunaudojame mažiau energijos, mūsų smegenys ir kitos kūno dalys dirba dideliu greičiu. Kai mes miegame, tai ateina:

  • organizuoti ir išsaugoti informaciją, kurią mūsų smegenys surinko per praėjusią dieną,
  • nervų ląstelių pertvarkymas ir ryšys,
  • poilsis ir daugumos mūsų kūno organų ir audinių atsinaujinimas,
  • aminų ir hormonų gamyba, kurių dėka mūsų kūnas gali tinkamai funkcionuoti per dieną.

Nesunku atspėti, kad kadangi miegas daro tokį didelį poveikį organizmui, jo trūkumai gali greitai tapti matomi akimis. Deja, jų simptomai dažnai būna dviprasmiški. Taigi, nors ir kovojame su jais, ilgą laiką nežinome, kad jei tik geriau, ilgiau ir geresnėmis sąlygomis miegotume, mūsų problemos išnyktų beveik iš karto. Taigi, kaip atpažinti, kad mūsų miego higiena reikalauja atidžiau apmąstyti? Miego trūkumo simptomų sąrašas yra ilgas, jame yra pagrindiniai elementai:

  • Koncentracijos problemos ir pažinimo sutrikimai.
  • Nuotaikos sutrikimai ir nerimo būsenos.
  • Silpnesnė fizinė būklė ir greitas nuovargis.
  • Sumažėjęs organizmo imunitetas su polinkiu dažniau užsikrėsti infekcijomis.
  • Medžiagų apykaitos sutrikimai, pasireiškiantys problemomis išlaikyti sveiką svorį net ir nesikeitus mitybai.

Geram miegui įtakos turintys veiksniai

Prieš net svarstant, kaip geriau išsimiegoti, turėtume savęs paklausti, kokie veiksniai turi įtakos miego kokybei. Nesunku atspėti, kad neužtenka nusipirkti gana brangią lovą, kad būtume tikri, jog nuo šiol užmigsime patogiomis sąlygomis.

Atrodo, kad vienas iš svarbesnių veiksnių yra pasirūpinimas tam tikrais su miegu susijusiais ritualais. Nors daugeliui jaunų žmonių pavyksta užmigti praktiškai bet kokiomis sąlygomis, šiek tiek vyresnio amžiaus žmonėms nesiseka. Nenuostabu, kad daug dėmesio skiriama tam, kad kūnas būtų paruoštas miegui. Atrodo, kad viena vertingiausių rekomendacijų yra ta, kad iki devyniasdešimties procentų lovoje praleisto laiko turėtumėte skirti miegui. Jei naudosime jį skaitydami, žiūrėdami televizorių ir valgydami, gali pasirodyti, kad mūsų kūnas, užuot atsipalaidavęs, paspartins mūsų veiklą. Taip pat verta atminti, kad mūsų organizmai vertina reguliarumą. Taigi, kai tik įmanoma, turėtume ne tik gulėti, bet ir visada keltis tuo pačiu metu. Kartais gerai išsimiegoti galima ir paprastomis gudrybėmis. Daugelis žmonių, kovojančių su nemiga, patvirtina, kad jų problemos, susijusios su užmigimu ir prabudimu naktį, tapo ne tokios opios, kai jie nusprendė padėti žadintuvą iš akių.

wyspana-kobieta.jpg (72 KB)

Atsakant į klausimą, kaip gerai išsimiegoti, reikia nepamiršti ir kambario, kuriame miegame, apšvietimo įtakos mūsų miego kokybei. Jei gyventume idealiomis sąlygomis, mūsų cirkadinį ritmą reguliuotų natūrali šviesa viena iš dviejų formų. Mes miegojome, kai veikė mėnulis, ir buvome aktyvūs, kai buvo saulė. Deja, nesunku atspėti, kad sąlygos, kuriomis dirbame, toli gražu nėra idealios. Taigi turime pasikliauti dirbtine šviesa ir langų uždangalais, tokiais kaip dieninės ir naktinės žaliuzės .

Roletai diena-naktis ir jų poveikis užmigimui

Mūsų kūnas mėgsta ilsėtis ir atsinaujinti, kai jo nepasiekia nei dienos šviesa, nei dirbtinė šviesa, kurią sukuria gatvių žibintai ir nuolat pravažiuojantys automobiliai. Tik tada jis gamina pakankamai daug melatonino, o būtent šis smegenyse esančios kankorėžinės liaukos išskiriamas hormonas yra natūralus vaistas nuo nemigos ir miego sutrikimų. Dar visai neseniai apšvietimo problemos daugiausia buvo sprendžiamos investuojant į užuolaidas ir užuolaidas. Tačiau, nors jie pagerino estetinį miegamojo suvokimą, buvo sunku juos laikyti idealiais sprendimais. Šiandien jiems alternatyva tampa dieninės ir naktinės žaliuzės – ne mažiau patrauklios, o kartu ir dar funkcionalesnės.

Kodėl dieninės ir naktinės žaliuzės gali efektyviai pagerinti žmonių, nusprendusių į jas investuoti, miego komfortą? Jų paslaptis visų pirma yra naujoviška medžiaga. Dienos metu tai leidžia apriboti saulės spindulių patekimą į patalpą, dėl to vis dar šviesu, tačiau saulė jūsų neakina, todėl galite susikoncentruoti į kasdienių pareigų atlikimą. Jų įrengimas taip pat yra efektyvus būdas sumažinti temperatūrą ne taip greitai įšylančioje patalpoje. Jis bus vertinamas ne tik miegamuosiuose, bet ir svetainėse bei vaikų kambariuose, ypač jei yra palėpėje.

Dienoraštis

Taip pat patikrinkite.

Biuro žaliuzės

Biuro žaliuzės

Roletai biurui: funkcionalumas ir stilius Roletai yra nepaprastai svarbus kiekvieno biuro įrangos elementas, nes turi tiek...

Daugiau »

Kaip išsirinkti lango uždangalą

Kaip išsirinkti lango uždangalą

Langų uždangalų funkcijos gali skirtis priklausomai nuo jų tipo ir mūsų pasirinkto audinio tipo. Du pagrindiniai yra apsauga nuo saulės ir...

Daugiau »

Visi straipsniai ir patarimai »