Vertikalios langų markizės – išskirtinis lango uždangalas

« Grįžti į tinklaraštį

Žodis „markizės“, siejamas su langų uždengimu, dažniausiai asocijuojasi su terasinėmis markizėmis, kurių medžiaga, uždėta ant specialaus rėmo, išsiskleidžia virš balkono ar terasos ir sukuria tamsesnę erdvę. Tai puikus sprendimas karštoms vasaros dienoms.

Tačiau vertikalios langų markizės yra visiškai kitokio tipo uždangalai; visų pirma, skirtingai nei terasos markizės, jos nėra užvalkalai, kuriuos galima naudoti tik vasaros sezonu. Vertikalių tentų privalumus naudojame ištisus metus.

Vertikalios langų markizės priklauso išorinių dangčių grupei ir yra montuojamos prie lango arba į išorinę pamušalo įdubą. Jie gali būti naudojami su langais iš PVC, aliuminio arba medžio. Vertikalių tentų įrengimas yra ypač svarbus didelių stiklų, šiandien madingų architektūroje, atveju. Dideli langai ar ištisos įstiklintos sienos vis dažniau atsiranda gyvenamuosiuose namuose, pastatuose viešosiose erdvėse ir įmonių būstinėje. Tai sukuria labai gražų pastato išorinį vaizdą ir labai gerai apšviečia vidų, todėl jis yra pilnas šviesos ir erdvės, net jei jis nėra didelis. Tačiau dideli langai turi ir trūkumų, ypač vasarą pro juos patenka daugiausia šilumos, o žiemą išbėga daugiausia. Vertikalios langų markizės padeda to išvengti.

Vertikalių langų tentų privalumai
Norint visapusiškai pamatyti vertikalių langų markizės privalumus, jas galima suskirstyti į grupes.

  • Apsauga nuo perkaitimo. Išoriniai dangčiai efektyviausiai neleidžia patalpoms įkaisti, nes jie dedami prieš stiklą. Tokiu būdu jie neleidžia saulės spinduliams liestis su stikliniu lango paviršiumi ir taip riboja šilumos pritekėjimą, sukurdami jam veiksmingą barjerą. Be jų pastatas su dideliais stiklais primintų akvariumą, o viduje būtų nepakeliama temperatūra. Šis pranašumas yra dar svarbesnis, nes šiais laikais aukšta temperatūra būna ne tik vasarą, bet ir vis dažniau pavasarį bei rudenį.
  • Apsauga nuo šilumos nuostolių. Šaltesniais mėnesiais šilumą viduje efektyviai padės išlaikyti nuleista vertikali markizė (sumažina pralaidumo koeficientą iki 16%).
  • Ekonomika. Kadangi vertikalios markizės gali efektyviai apsaugoti interjerus nuo vasaros karščio, jos padės sumažinti išlaidas, susijusias su oro kondicionavimu. Žiemą, užkirsdami kelią šilumos nuostoliams, jie sumažins šildymo išlaidas.
  • Natūrali šviesa. Nuleista vertikali markizė nenutraukia natūralios šviesos srauto, o ją išsklaido. Namuose ar darbe galite naudoti natūralią šviesą, tačiau be nemalonaus saulės poveikio.
  • Apsauga nuo UV spindulių. Saulė ne tik padidina temperatūrą. Jos spinduliai gali sukelti laipsnišką sienų ar daiktų spalvų blukimą namuose ar įmonės patalpose. Vertikali markizė veiksmingai to užkirs kelią.
  • Privatumo užtikrinimas. Nuleista markizė neužstos natūralios šviesos srauto ir matomumo į išorę, tačiau padarys vidų nematomą iš išorės.
  • Apsauga nuo vabzdžių. Vertikali markizė neleis į patalpas patekti įkyriems vabzdžiams, nepaisant atvirų langų.

Vertikalios langų markizės Knall internetinėje parduotuvėje
Knall parduotuvė siūlo FAKRO vertikalias markizes dviejų sistemų: VMZ ir VMB. Sistemos skiriasi tuo, kad VMB turi kilnojamą svyruojančią siją. Jo dėka, išskleidę tentą, galime pakreipti jos apatinę dalį ir laisvai patekti į palangę. VMZ sistemą valdome rankiniu būdu, elektra arba elektra su saulės pavara. VMB sistema tik elektra arba elektra su saulės energija.

Abi sistemos pagamintos iš specialaus, patvaraus ir oro sąlygoms atsparaus PVC dengto stiklo pluošto audinio. Audinys susukamas ant veleno su varikliu ir dedamas į kasetę iš aliuminio profilių. Audinio kraštuose įkomponuota užtrauktuko juosta garantuoja jo įtempimą tarp kreiptuvų ir neleidžia iškristi iš kreiptuvų. Dėl šio derinio audinys atsparus stipriems vėjo gūsiams – iki 120 km/h (šoninis vėjas iki 220 km/h).

Dienoraštis

Produktai, kurie gali jus sudominti

Taip pat patikrinkite.

Sodo šešėliavimo būdai

Sodo šešėliavimo būdai

Namų sodai ar priemiesčio sklypai – tai vietos, kur maloniai prabėga vasaros laikas. Žalias ir saulėtas oras palankus poilsiui. Tačiau ne visada didelės...

Daugiau »

Visi straipsniai ir patarimai »